Yüzdeki Sivilcenin Kökten Kuruması Nasıl Sağlanır ?

0
30
yuzdeki-sivilcenin-kokten-kurumasi-nasil-saglanir

Yüzdeki Sivilcenin Kökten Kuruması Nasıl Sağlanır ?| Sivilceler herkeste oluşacak küçük oluşumlar olmasına rağmen herkesinde rahatsız olduğu bir durumdur. Hormonların dengesizliği sonucu ortaya çıkan fakat bir çok etkeninde bir araya gelmesi sonucunda çıkan sivilceler kimse tarafından beğenilecek bir durum değildir. Bu hoş olmayan durumla karşılaşıldığında Sivilcenin Kökten Kuruması nasıl olacak? Gibi birçok soruyu da beraberinde getirmektedir.  Estetik görünümün bozulması ve iltihaplı olması nedeniyle duyulan azda olsa sızılar sivilceleri ortadan kaldırmanın yollarını araştırmaya sebep olmaktadır. Yağ kanallarının tıkanması sonucunda oluşan sivilceler için doğal yöntemler bulunmaktadır.

Sivilceleri Nasıl Yok Edebiliriz?

Sivilceyi yok etmek ve oluşumunu engellemek için bir çok doğal yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi ise limon ve toz maya kullanmaktır. Limonun içinde bulunan dezenfekte özelliği ile sivilcelere şifa olarak kullanılması olumlu sonuçlar verecektir. Bir kap içinde bir çay kaşığı kadar toz maya, yarım çay kaşığı toz şeker ve limon suyu karışımı ile sivilceli bölgelere sürülmesi sivilcenin yok edilmesinde etkili olacaktır. Her gün bu yöntem uygulandığında bir hafta gibi bir sürede olumlu sonuçlar alınacaktır.

Soğan suyu mucizesi ise doğal antibiyotik olan soğanın bıçakla değil elle kırılması sonucu sıcak suda bir gece bekletilmesi ve soğan suyunun düzenli tüketilmesi bir çok mikrobun yok edilmesinde etkili olduğu gibi sivilceleri olanlarda da olumlu sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.Soğan suyu 2 hafta kullanmak sivilceler üzerinde çok olumlu sonuçlar alınmasına sebep olacaktır.  Kökten Sivilce Nasıl Kurutulur?  Cevaplarından birisi de limon suyu ve tarçının macun kıvamında karıştırılarak sivilce üzerine uygulandığında sivilceye iyi geldiği bilinen bir gerçektir.  Limon suyu ve tarçın miktarı artırılarak tüm yüze maske olarak ta uygulanması cilde iyi gelmektedir.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Neler Yapılabilir?

Cildin temiz tutulması gerekir. Yüzün günde 2 defa doğal sabunlarla yıkanması veya yüz temizleme jelleri kullanımı yeterli olacaktır. Cilt temizliği yağ dengesinde etkili olacak ve ölü deri hücrelerinden kurtulmak temizlik sayesinde mümkün olacaktır. Cildin kuruması bir çok cilt sorununa neden olabileceği gibi sivilceyi de ortaya çıkaran bir etkendir. Cildin nem dengesinin sağlanması için mutlaka gece ve gündüz nemlendirici kullanılması gerekir. Nemlendirici uygulanırken de cilt tipine göre seçilmelidir.

Dengeli beslenmek ve bol su içmek gibi etkenler vücut sağlığında etkili olduğu kadar cilt üzerinde de olumlu etkileri vardır. Makyajı temizlemeden yatağa girilmesi sonucunda gözenekler tıkalı kalır ve nefes alamaz bunun sonucunda mutlaka cilt üzerinde sivilceler oluşacaktır. Sivilce Nasıl Yok Edilir? Aspirin kullanılarak sivilcenin kurumasında kullanılan bir diğer yöntemdir. Bir Aspirin ezilerek çok az suyla sürülecek kıvama getirilir ve sivilce üzerine sürülür. Sivilceli bölgede yarım saat kadar bekletildikten sonra ıslak pamuk veya peçete ile aspirinli bölge silinir. Hızlı tedavi yöntemi olarak aspirinin çok iyi geldiği bilinmektedir.

Sivilcenin Kökünün Kurutma Yöntemleri

Sivilce Kökten Nasıl Yok Edilir? Doğal yollardan çözümlerinden birisi de sarımsaktır. Bir diş sarımsak kabukları çıkartılarak sivilcenin üzerine sürülür ve sadece 20 dakika bekletilir. Sivilceye iyi gelen etkili bir yöntem olacaktır. Üzüm de sivilcelere karşı iyi gelmektedir. Buzdolabından çıkarılan üzüm ikiye bölünerek sivilceye uygulanır. 15 dakika üzüm sivilcede bekletilir gözenekleri açan üzüm aynı zamanda sivilceyi de kurutacaktır.  Yumurta beyazının da sivilceye sürülmesi ve yarım saat kadar sivilcede kalması sonucunda hızlı bir şekilde sivilcelere derman olduğu gözlenecektir.

Taze nane yaprağının suyunu çıkartarak sivilce üzerine uygulanması da sivilcenin kurumasında kullanılacak bitkisel bir yöntem ve şifalı olmaktadır. Papatya çayı hazırlanarak içine koyulacak kuru maya ile karışım hazırlanarak cilde sürüldüğünde cilt üzerinde kuruduktan sonra ılık su ile durulamak doğal yöntem olarak etkili olacaktır. Portakal kabuğunu kurutarak ve rendelenerek su ile karıştırılarak macun kıvamında bir karışım hazırlanacaktır. Portakal kabuğu tozları cilt üzerinde 15 dakika kadar kalması sivilceleri kurutmak için uygulanacak hem kolay hem de oldukça etkili bir yöntemdir. Buz kalıbını sivilce üzerine uygulamakta hem kolay hem de etkili olmaktadır. Sivilceden kurtulmak için uygulanacak doğal yöntemlerden herhangi bir tanesini uygulamak son derece etkili olacaktır. Sivilce oluşumlarının tekrar çıkmasını engellemek içinse cilt bakımı ve temizliğinin düzenli yapılması ile mümkün olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here