Yumurta Akıyla Saç Maskesi Nasıl Yapılır ?

0
62

Yumurta Akıyla Saç Maskesi Nasıl Yapılır ?| Yumurtanın içeriğinde bulunan yüksek protein hem vücut için gerekli vitamin ve minerallerde hem de saç güzelliğinde olumlu faydalarıyla uzun yıllardan beri kullanılır. Saçların beslenmesini sağlayan yumurta maske olarak kullanılır. Yumurta Akıyla Saç Maskesi  ısıya maruz kalan saçların hırpalanmasını ve yıpranmasını da önler. Yıpranan saçlar için ekonomik bir yoldur ve evde hazırlanacak maskeler sayesinde bakımı da kolaydır.

Yağlı Saçlar İçin Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır?

  • Yumurta Akıyla Saç Maskesi için 2 tane yumurtanın beyazı sarısından ayrılır. Kase içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilir. 1 çorba kaşığı bal ilavesi yapılır. Hazırlanan karışım saç derisine yedirilir. Saç derisinde 20 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Yumurtanın saça yapışmaması için sıcak suyla değil ılık suyla ve şampuanınızla yıkamalısınız. Yumurta maskesi yağlı saçlarda sadece ayda bir veya iki defa yapılması yeterli olacak ve fazlası zarar verecektir. Aşırı yağlanan saçlarda bir iki seferde faydalı olacaktır.
  • 1 Yumurta akı ve 4 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çay kaşığı bal ve 3 kaşık sirke ile karışım hazırladıktan sonra saç diplerinize uygulayabilirsiniz. Parmaklarınızla 10 dakika masaj yaparak uygulamanız yeterlidir. Karışım orta uzunluktaki saçlar için yeterli ancak daha uzun saçlarınız varsa karışımın miktarını artırabilirsiniz. Karışım kuru saçlara uygulanacak ve geniş dişli tarakla dipten uca doğru eşit olarak dağılımı sağlanacak. Tüm saça eşit dağıldığına emin olduktan sonra saçınıza bone takın ve 30 dakika kadar bekletin. Ardından ılık su ve şampuanınızla saçınızı maskeden arındırabilirsiniz.

Yumurta Maskesi Uygulaması Nasıl Olmalı?

Saçların uzunluğuna göre en fazla 2 yumurta akı kullanılmalıdır. Kısa ve orta saçlar için bir yumurta yeterli olacak. Bütün malzemelerin birbirine karışmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Maskeyi kullanmak için iki parmağınızla saç derisine masaj yaparak kullanmanız gerekiyor. Dairesel hareketlerle maskeyi hiçbir boşluk kalmayacak şekilde uygulayın. Maskenin kuruyarak bekletilmesine özen gösterin. Yumurta maskesinin ayda bir yapılması yeterlidir. Uygulamadan sonra sıcak sudan kaçınmanız da çok önemlidir. Yumurta Akıyla Saç Maskesi saç bakımınızı yapacak ve daha sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here