Türk Kahvesi İle Sivilce Nasıl Geçer ?

0
47

Türk Kahvesi İle Sivilce Nasıl Geçer ?| Cildin üzerinde bulunan sivilceler ve siyah noktalar herkesin karşılaştığı durumlardan biridir. Özellikle yağ dengesinin bozulması sonucu oluşan cilt yağının fazla üretilmesi sonucu ve bakteri birikimlerinden kaynaklanan sivilceler oluşmaktadır. Ölü deri hücreleri de gözenekleri tıkadığında sivilce oluşmaktadır.  Ergenlik döneminde hormonlar nedeni ile çok yaşanan sıkıntı ileriki yaşlarda da olabilmektedir.  Türk Kahvesi İle Sivilce Nasıl Geçer? Sorusuna cevap alabileceğimiz yazımızda sivilceler için etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Türk kahvesi ile cilde peeling yapılması cildin sivilcelerine karşı etkili bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır.

Türk kahvesinin içeriğinde bulunan maddeler ile cildin sıkı bir hale gelmesi ve kan dolaşımının hızlanması amaçlanmaktadır. Türk kahvesi maskelerinde birkaç çeşit maske kullanılır. Kahvenin iltihaplara karşı savaşmasını sağlayan antioksidan maddesi sayesinde cilt hastalıklarının tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Sivilcelerde bulunan iltihaplara da iyi geldiği için tedavisi için Türk kahvesini kullanmak etkili olacaktır. Bir çok cilt ürününün içeriğinde de Türk kahvesi yada diğer kahve türlerine rastlanması kahvenin cilt sorunlarından biri olan sivilceye karşı da etkili olacaktır.

Türk Kahvesi İle Sivilce Nasıl Geçer ?

Türk Kahvesi İle Maske Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi ve zeytinyağı karışımı hazırlanması ve yüze maske olarak kullanılması sivilceli cilde iyi gelen bir yöntemdir. Bir tatlı kaşığı kadar Türk Kahvesi ve 1 tatlı kaşığı ölçüsünde zeytinyağı ile kıvamını ayarlayarak burun ve kenarlarından başlanarak masaj yapar gibi yuvarlak hareketlerle göz çevresi hariç olmak üzere cildin her yerine ve boyun bölgesine Türk Kahvesi Maskesi sürülmelidir.

Maskeyi cilt üzerinde 10 dakika kadar tutmak yeterli olacaktır. Yıkama işleminde ise soğuk su kullanılması gözenekleri açmaya yardımcı olacaktır.  Soğuk su aynı zamanda cildi de sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Türk Kahvesi Maskesi kullanımı yağlı ciltlerde haftada bir kez olmak üzere yapılması yeterlidir. Hassas cilde sahip olan kişiler ise 10 15 gün gibi sürelerde kullanması gerekir.

Sivilce Türk Kahvesiyle Nasıl Geçer? Türk kahvesinde bulunan kafein maddesi güçlü antioksidan içermektedir. Antioksidan maddesi de cildin içinde bulunan bakterilerin ortaya çıkarılmasında etkin rol oynamaktadır. İşte bu sebeple sivilcelerin dışarıya atılmasında fayda sağlayacaktır. Antioksidan aynı zamanda cildin direncinin kazanmasını da sağlamaktadır. Türk kahvesi içildikten sonrada fincanın dibinde kalan telvede cilt maskesi olarak kullanılabilir. Telvenin içine bir miktar zeytinyağı koyarak da kahve maskesi elde edilmiş olacaktır. Kahve telvesi aynı zamanda cildi kirden arındırır ve sivilcelerinde kirlerle birlikte cildin üzerinden atılması sağlanır.

Sivilce Karşıtı Doğal Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

Türk Kahvesi Sivilceye İyi Gelir mi? Limonun yarısı sıkılır ve 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ile karışım yapılır. Maske cilt üzerine hafif ve yuvarlak hareketlerle uygulanılır. Göz etrafında uygulama yapılmamasına özen gösterilmelidir. 10-15 dakika maske cilt üzerinde bekletilir ve yine soğuk su ile yıkanması sağlanır. Limon ve kahve mucizevi bir etki gösterecek ve sivilcelerden kurtulmuş olacaktır. Maskenin 15 günde bir kullanılması yağ dengesinin korunmasında yardımcı bir faktördür. Limonun içeriğinde bulunan C vitamini ve Kahvenin kafein, antioksidan maddesi cilt için çok faydalı olmakta ve sivilce ve siyah noktalara iyi gelmektedir. Türk kahve telvesinin yapısı bir peeling görevi de görecek ve ölü hücrelerin atılmasında etkili olacaktır.

Sivilceye Türk Kahvesi Nasıl Uygulanır

Türk Kahvesi uygulanacak cildin temiz olması gerekir. Cilt temizliği için temizleme jelleri kullanılabilir. Temiz cilde Türk kahvesi ile temizlik yapmak daha etkili olacaktır. Cildin hassaslığına göre iki haftada bir kez uygulanması yeterlidir. Normal cilde sahip olanların ise haftada bir kez kahve ile bakım yapması sivilcelere iyi gelecektir. Türk kahvesini bolca yapıp sonra tekrar kullanırım demek yanlış olacaktır. Her seferinde yeni yapılmış taze kahveler kullanılması önem taşımaktadır.  Akşamları yatmadan önce uygulanması gerekir. Çünkü kahve maskesini yaptıktan sonra güneş ışığına çıkılması doğru olmayacaktır. Güneş ışınları maskenin hassaslaştırdığı cilt üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir. Sivilceler geçsin diye beklerken daha önemli cilt sorunlarına sebebiyet vermemek için akşamları yapılması uygun olacaktır. Eğer güneşe çıkmak gibi bir zorunluluk oluşursa güneşe karşı koruyucu faktörlü güneş kremleri uygulanması gereklidir. Sivilcelere Türk Kahvesi İyi Gelir ve  Doğal bir yöntem olduğu için Türk kahvesi sivilcelerde daha etkili olacaktır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here