Trençkot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
139

Trençkot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler| Trençkot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler; Dolaplardan hiç eksilmeyen hem kadınların hem de erkeklerin vazgeçilmez parçası trençkot model seçimi oldukça önemlidir. Her beğenilen tasarım ya vücut tipine ya da kıyafet kombinlerine uymayabilir. Bu nedenle özellikle farklı tasarımlarıyla dikkat çeken kadın giyim trençkot modellerine karar verirken vücut tipinin de göz ardı edilmemesi gerekir; çünkü bahar aylarının en sık aranılan parçası trençkotların vücudu düzgün ve orantılı göstermesi önemlidir.

Trençkot Seçiminde Önemli Tüyolar

  • Klasik renklere sahip modellerin her dönem geçerliliği vardır.

Natürel renklerden; bej, süt kahvesi, krem tonlarına sahip trençkotlar her senenin modasına uyumlu olduğu gibi modanın değişmesinden de kolaylıkla etkilenmezler. Kadın giyim dünyasında modanın önemli bir yeri olduğu düşünüldüğünde klasik tasarıma sahip bir trençkot her daim kullanılabilir, ayrıca adeta kurtarıcı bir dış giyim haline dönüşür.

Aslında erkek giyim seçenekleri için de klasik kesime ve renklere sahip trençkotlar önemli bir yere sahiptir. Özellikle hafta içi takım elbisenin üzerinde tercih edilen trençkotlar, erkeklere çok yakışır.

  • Beden ölçüsüne dikkat edilmelidir.

Sırf küçük beden giymek için vücudu sımsıkı saran, hareket kabiliyetini kısıtlayan trençkotlar tercih edilmelidir. Üstelik tam da aksine, bir beden büyük seçilmesi çok daha doğrudur. Kadın gömlek ve kazaklarının üzerine giyilen trençkotlar bu sayede kombin üzerinde emanet gibi durmayacaktır.

  • Boy faktörü göz ardı edilmemelidir.

Diz üstü ya da diz altı modellerden çeşit çeşit trençkot bulmanız mümkündür; fakat size en uygun modeller hangi uzunluktadır? Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Uzun boylu kişiler diz altında biten trençkotları, kısa boylular ise diz üstünde biten formlara sahip trençkotları tercih edebilirler.

Trençkot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Renklere özen gösterilmelidir.

Yaratılan kombinlerin bacak boyunu kesmemesi çok sayıda kadının en dikkat ettiği konuların başında gelir. Örneğin siyah ya da koyu renk pantolonların üzerine yine koyu renge sahip modeller bacak boyunun kesilmemesini sağlar. Böylelikle çok daha uzun bacaklı forma sahip olunur.

  • Erkek giyim dünyasında trençkot önemli bir yere sahiptir.

Erkeklerde kendilerine özen gösterir, giydiklerine dikkat eder. Trençkot giyildiğinde, erkek gömlek modelleri kırışmamalı, ceket de giyilmişse hareket özgürlüğü yitirilmemelidir. Bu nedenle mutlaka vücuda hafif bol duran tasarımların tercih edilmesi önemlidir.

Meta açıklama: Bahar aylarının vazgeçilmezi trençkot seçiminde neye dikkat edilmelidir. Tüyolar için tıklayın.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here