Tok Kalmak İçin Karabuğday

0
144

Tok Kalmak İçin Karabuğday| Tok Kalmak İçin Karabuğday; Hatta çölyak ve diyabet ile mücadele edenler için de uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen besin kaynağı karabuğday detaylarını sizin için inceledik.

Karabuğday nedir?

Türkiye’de son dönemlerde duyulmasının sebebi de ülkemizde yetiştirilebilen bir bitki türü olmamasından dolayı kaynaklanıyor. Bu vitamin deposu besinin faydaları ise saymakla bitmiyor.

  • Karabuğday, yüksek tansiyondan şikayetçi olanların mutlaka tüketmesi gereken bir besindir.
  • Karabuğday, kalp ve damar hastalıkları yakalanma riskini azaltır.
  • Karabuğday, magnezyum deposudur, kan şekerini dengeler. Diyabet hastaları da bol bol tüketebilir.
  • Karabuğday, lifli yapısı sayesinde, vücudun sindirim sisteminin düzene sokulmasında yardımcı olur.
  • Kolin maddesini duydunuz mu? Karabuğday içeriğinde kolin maddesi sayesinde karaciğer yağlanma oranını azaltır.

Karabuğday Artık Her Yerde!

Karabuğday denemek isteyenler için hemen belirtelim. Aktarlarda, büyük marketlerin pirinç ve tahıl bölümlerindeki raflarda sizleri bekliyor. Artık piyasada sıkça karşılaşılan bir ürün olduğu için de Türkiye’de ilk çıktığı döneme oranla karabuğdayı çok daha uygun fiyatlarla edinebilirsiniz.

Tok Kalmak İçin Karabuğday

Karabuğday Tadı Nasıl?

Öncelikle belirtelim, karabuğdayın pek bir tadı yok. Bu sebeple güzel tariflerle karabuğday öğününüzden zevk almayı sağlayabilirsiniz. Eğer ofiste fazla acıkan biriyseniz size bir tavsiyemiz var. Abur cubur ile geçiştirdiğiniz ara öğünleriniz için karabuğday patlağı denemelisiniz? Kalori bakımından fakir, besin değeri olarak oldukça zengindir. Ayrıca tokluk hissi de size veren bir yiyecek kaynağı olduğunun da bir kez daha altını çizelim.

Karabuğday patlağı üstüne dilediğiniz şekilde garnitür ekleyerek, az tuzlu peynir sürerek ya da somon dilimleri koyarak da tüketebilirsiniz.

Tok Kalmak İçin Karabuğday  Pilavı Yapın!

Pirinç pilavı yerine karabuğday pilavı deneyin. Pilav nasıl yapılıyor ise karabuğday pilavı da aynı şekilde yapılmaktadır. Üstelik pirinci tüketmekten çekinenler başta diyabet hastaları olmak üzere rejimde olanlar için çok lezzetli bir akşam yemeği olabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here