Saç Ekimi Sonuçları

0
28

Saç Ekimi Sonuçları|  Erkeklerin sıklıkla yaşadığı sorun kellik için en etkili çözüm saç ekimi sonuçları nasıl olmaktadır. Başta erkekler olmak üzere kadınlar da saç ekimi tedavisine başvurmaktadır. Saçsızlığa en etkili çözüm olarak görülen saç ekimi tedavisi herkeste aynı sonucu vermemektedir. Yaş, yüz yapısı, saç şekli, gibi sonucu etkileyen pek çok faktör bulunur. Saç ekimi sonuçları, tedaviye başvurmak isteyen herkesin merak ettiği soru başlığı olarak araştırılır. Saç ekimi, her 18 yaşını doldurmuş kişiye yapılabilen önemli bir operasyon olan saç ekimi, titiz ve dikkatli uygulanması gerekir. Her geçen gün hastalara çok daha kolaylık sağlayan tedavi saç ekimi teknolojinin de yardımıyla çok daha etkili sonuçlar verir.

Dikkat Çeken Saç Ekimi Sonuçları

Doğal sonuçlara sahip olan tedavide sabırlı olmak, hekimin öneri ve tavsiyelerini uygulamak önemlidir. Saç ekimi sonuçları oldukça doğal görünüme sahip saçları kişilere kazandırır. Üstelik kalıcı çözümleri hastalara sunar. Dünyanın dört bir tarafından sırf bu uygulamayı yaptırmak isteyen pek çok turist ülkemize ziyaret eder. Sağlık turizminin en başını çeken saç ekimi sonuçları için tedavinin daha önce uygulandığı hastalara ait yorum ve fotoğrafları incelenebilir. Tedavi öncesinde her hastanın sonuçlara yönelik beklentileri bulunur; ancak bu beklentileri düşünerek yerine tedavi için başvurulan sağlık merkezindeki hekimin yönlendirmeleri ve saç ekimi sonuçları yorumlarını dinlemek, tedaviye yönelik çok daha doğru izlenime sahip olunmasını sağlar.

Adım Adım Saç Ekimi 

Saç ekimi tedavi süresi hastanın durumuna göre değişim gösterebilir. Genellikle tedavi üç gün sürer. Saç ekimi tedavisinin ilk gününde hekim kaç greft ekeceğini kararlaştırır. Ardından saç ekiminin yapılacağı yerlere bu greftler ekilir. Saç ekimi sonrası ilk gününde hafif ağrı hissedilmesi normaldir. Hekimin önerdiği ağrı kesici ilaçların alımı yapılabilir. İkinci gün ise yani ana tedavinden 24 saat sonra hekim kontrolünde yıkama yapılır ve bu esnada hastanın baş bölgesini iyileşme süreci boyunca nasıl yıkaması gerektiği gösterilir. Tedavinin üçüncü gününden başlayarak iyileşme sürecine geçilir. Operasyon nedeniyle oluşan şişliklerin indiği gözlemlenir. Hekimin uygum görmesi durumunda üçüncü günden sonra hasta iş hayatına geri dönebilir.

Saç ekimi sonrasında şişliklerin inmeye başladığı üçüncü günün ertesinde tam olarak gözlenmeye başlar. Saçların kel bölgede tutulduğu görülebilir. Saç ekimi sonrası için en önemli evrede böylelikle sonlanır. Hekimin kontrolünden geçtikten sonra ise tedavi olan hasta normal şekilde baş bölgesini yıkmaya başlayabilir. Ara ara saç dökülmesi ise normaldir. Saç ekimi sonuçlarında saç dökülmesi normal karşılanır. Eğer beklentinin çok üzerinde bir dökülme söz konusuysa mutlaka hekime başvurulmalıdır. Geçici bir durum olarak tabi edilen saç dökülmesinin ardından saçların doğal olarak çıktığı gözlenebilir. Saç dökülmesi sonuçları hastaları memnun eden bir durumdur. Doğal saçların çıktığı tedavi sonunda kalıcı çözümler elde edilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here