Saç Bandıyla Dalgalı Saç Nasıl Yapılır ?

0
381

Saç Bandıyla Dalgalı Saç Nasıl Yapılır ?| Düz saçı olanlar arada sırada saçlarına dalga verip, farklı saç modellerini deneyerek hayatlarında değişiklik yaparlar. Saçları dalgalandırmak için en çok kullanılan araçlardan birisi maşadır. Ancak dalgalı saç elde etmek için maşa kullanarak saçlarına zarar vermek istemeyenler için bazı doğal yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında yer alan saç bandı ile dalgalı saç modeli yapmak son zamanlarda sükse haline gelmiştir.

Peki, saç bandıyla dalgalı saç nasıl yapılır? Detaylarına geçmeden önce saç bandıyla dalgalı saç yapım işleminin saçlara ve kişilere faydasından kısaca bahsedelim. Öncelikle saçlara hiçbir şekilde zararı bulunmamaktadır. Günümüzde hemen hemen herkesin evinde saç dalgalandırmak için maşa ve saç düzleştiricileri bulunmaktadır. Ancak her ne kadar seramik olurlarsa olsunlar, maşa, saç düzleştiricileri ve kurutma makineleri ısı etkisi verdiğinden dolayı saçlara zarar vermektedir. Ayrıca uzun ir sürede zaman almaktadır.

Saç Bandıyla Dalgalı Saç Nasıl Yapılır ?

Saç bandı ile yapılan dalga ve bukleler de maşa ve saç düzleştiricilerin yaptığı dalga ve buklelerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Üstelik saçlar ısıya maruz kalmadan ve zarar gönderemeden yapılmakta ve çok da hoş görünmektedir. Saç bandıyla dalgalı saç yapmak o kadar zor bir iş değildir, Üstelik de çok ekonomiktir. İhtiyaç duyulan sadece saça dalga şekli vermek için bir adet lastikten daha kalın bir saç bandıdır. Bu işlemi akşam yatarken yaparsanız gün içindeki zamanınızı da saç dalgalandırmak için harcamamış olursunuz.

Saç bandıyla dalgalı saç yapmak için akşam yatmadan önce saçları yıkayıp kuruladıktan sonra hafif nemli bırakılır. Ardından saç bandını kafaya alnın üst kısmına gelecek şekilde takılır ve saç bandına saçlar dolanarak, saçın tamamı bitirilir ve bu şekilde sabaha kadar yatılır. Sabah saç kurutma makinesi ile ısı uygulayarak saçın nemi kurutulur. Daha sonra saçlar yavaş yavaş açılarak saç bandından ayrılır ve bukleleri elle dağıtarak şekil verilir.

Buklelerin sabit kalması içinde saç kremi veya saç köpüğü kullanılmalıdır. İşte saçları ısıya maruz bırakmadan ve zaman harcamadan yapacağınız saç dalgalandırma bu şekilde yapılmaktadır. Saç bandıyla yapılan dalgalandırma işlemi maşa ile yapılan dalgalandırmanın bire bir aynısıdır. Ekonomik ve zararsız olan bu yöntem son zamanlarda popüler haline gelmiş maşa ve saç şekillendiricilerin yerini çoktan almış bile.

 

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here