Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
138

Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler| Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler; Birçok kişi, saçlarının temiz, parlak ve canlı görünmesi için yıkar ancak saç bakımı ritüelini ihmal eder. Saçların da ilgiye ihtiyacı olduğu unutulur, kimyasal boyalar kullanılır ve aşırı sıcak düzleştirici ve maşa aletleri ile saçlara şekil verilir. Bu kadar işlem sonunda da saç uçları kırılır, saç dipleri kurur ve saç bakımsız gözükmeye başlar. Bu tür saç bakımsızlıkların tek bir şekilde önlemi alınabilir; o da saç bakımıdır.  Yazımızda sizler için hem evde yapabileceğiniz hem de kuaförünüzde uygulayabileceğiniz birkaç saç bakım kürünü yazdık. Elbette saç bakımının önemini atlamadan mutlaka yapmak istediğiniz bakımı kuaförünüze öncelikle danışmanızda yarar olacaktır.

Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Keratin saç bakımı

Saçlar eğer kuruduysa, artık şekil almayacak kadar kırıldıysa saç bakımı öncesi biraz uçlarından kestirilmesi fayda sağlar. Saç uçlarındaki ölü kısmın aldırılması uygulanan saç bakımı işlemleri çok daha etkili olur. Keratin bakımı oldukça tercih edilen bir bakımdır. Evde de uygulama yöntemleri bulunan bakımın en profesyonel hali kuaförler tarafından uygulanır.  Piyasada keratin bakımı adı altında pek çok ürün çıkmış bulunur; ancak markasını ve içeriği detaylı araştırılmalıdır.  Profesyonel şekilde düzenli keratin bakımı yapılan saçlarda kısa zamanda parlaklık görüleceği gibi, elektriklenme de minimuma inecektir ayrıca saçlar çok daha kolay şekil alacaktır.

Isıdan Koruyan Spreyler ile Saç Bakımı

Birçok farklı markanın bu tür spreyi mevcuttur. Oldukça fazla ısıya maruz kalan saçlar için uzmanlar tarafından tavsiye edilen ürünlerdir. Fön makinası, maşa aleti ya da düzleştirici makinesi kullanmadan önce ısıya karşı koruyucu spreyi saç diplerine doğru sıkılır. Isının etkilerinden saçları korur aynı zamanda saçların kolay şekil almasını sağlar ve elektriklenmeyi azaltır. Özetle spreyler komple saç bakımı sağlar. Badem yağı da saç bakımı için tavsiye edilir. Her kozmetik mağazasında, aktarda ya da eczaneden tatlı badem yağı satın alınabilir. Saçlara inanılmaz parlaklık ve nem verir. Badem yağını bir pamuk yardımıyla saçlara yedirilir ve ardından bone takılır. İster bir gece ister birkaç saat saçta bu yağı bekletilir ve ardından saçlar yıkanır. Farkı siz de görebilirsiniz.  Hatta badem yağına farklı birkaç malzeme de eklenebilir. Çam terebentin saçların parlaklığı için bir numaralı yağdır. Saç bakımı karışımına ayrıca sarımsak yağının kokusuz olanları da eklenebilir. Saçlarınıza hacim de katan bu yağlar sayesinde evde saç bakımı yapılabilir.

Ayrıca birkaç püf noktaya da dikkat etmek faydalıdır:

  • Küçük detaylarla da saçlar her daim bakımlı gözükebilir.
  • Saçların kuru olmaması için uzmanlar iki günde ya da üç günde bir yıkanmasını tavsiye eder. Eğer siz de her gün saçlarını yıkayanlardansanız, kuru şampuan deneyebilirsiniz.
  • Doğal şampuanları tercih ederek de saçlar korunabilir.
  • Aşırı sıcak suda yıkanmayarak saç dipleri ve saçlara en büyük iyilik yapılabilir.

Saç bakımı düzenli yapıldıkça saçlarda fark yaratır. Bir kere yapılan işlem sayesinde mucizeler beklemeden saç bakımı aksatılmadan saçlara uygulanmalıdır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here