Özel Sağlık Sigortası Nedir ?

0
125
ozel-saglik-sigortasi-nedir

Özel Sağlık Sigortası Nedir ? | Sağlıklarını daha kapsamlı teminat altına almak isteyen bireyler Özel Sağlık Sigortası Nedir sorusunu sıkça sorup cevap aramaktadır. Sigorta sözleşmesi imzalayan kişilerin beklentilerini büyük oranda karşılayarak, uygun fiyatlarla tedavi olabilme imkanı sağlayan özel sağlık sigortaları her geçen gün daha çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.

Özel sağlık sigortaları, çok sayıda yerli ve yabancı şirketi içeren bir sektördür. Talebin artmasıyla birlikte büyüyen ve gelişen sektörde bulunan şirketler sayesinde uygun fiyatlar ve taksit seçenekleriyle primler ödenebilmektedir.

Sigorta primlerinin ödenmesinde büyük kolaylık sağlayan şirketler, Özel Sağlık Sigortası Nedir konusunda kendi poliçe kapsamlarını ön plana çıkararak farklı kampanyalara imza atmaktadır.

Özel Hastanelerde Tedavi Giderleriniz Karşılanabilir

Herhangi bir hastalığın teşhis ve tedavi aşamalarında devlet hastanesine gitmek istemiyorsanız, ancak özel hastanelere ya da muayenehanelere para ödemek istemiyorsanız özel sağlık sigortası sizin için ideal. Özel Sağlık Sigortası Nedir? sorusunun cevabı, kısaca bu şekilde verilebilir.

Muayenehanelerinde hastalarını tedavi eden bazı doktorlar sigorta şirketleriyle anlaşmalar yapmaktadır. Sigorta sözleşmesi imzalamadan önce konuyla ilgili şirket yetkililerinden bilgi alınabilmektedir. En çok kurum ya da kişiyle anlaşmalı olan sigorta şirketi daha fazla tercih edilmektedir. Böylece farklı hastaneler ya da doktorlar içerisinden seçim yapma hakkı bulunacaktır.

Özel Sağlık Sigortasının Teminat Altına Aldığı Durumlar

Özel sağlık sigortaları:

  • Ameliyatlar
  • İlaçla Tedaviler
  • İlaçsız Tedaviler

için yaptırılmaktadır. Sigorta poliçesini hazırlayan şirkete göre içerikte ve teminat altına alınan hususlarda değişiklik olabilmektedir.

Teminatın başlangıç tarihi, içerdikleri, teminat kapsamında olmayan durumlar şirkete göre değiştiği için özel sağlık sigortasını imzalamadan önce araştırma yapmak ve en çok avantaj sağlayan şirketle sözleşme imzalamak idealdir.

Teminat kapsamına kanser gibi hayati risk taşıyan ciddi hastalıkların girebilmesi için sağlık sigortası yaptırılmadan önce bu durumun hasta tarafından bilinmiyor olması ya da hastalığın sonradan ortaya çıkmış olması gerekmektedir. Bu koşul, neredeyse tüm sigorta şirketleri tarafından poliçeye eklenmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Sorumluluk Reddi

Hastanın durumunu bilmesi ve sigorta poliçesi düzenlenirken bunu saklaması halinde ise, sigorta şirketinin tedavi giderlerinden sorumluluğu olmayacaktır. Bu durumda, herhangi bir taleple mahkemeye ya da sigorta şirketine başvurulması durumunda sonuç alınması mümkün değildir.

Özel Sağlık Sigortası Nedir? sorusuna yanıt ararken, sigorta ettiren kişinin de yükümlülüklerinin bulunduğunun bilinmesi önem taşımaktadır. Hastalara çok sayıda avantaj sağlayan özel sağlık sigortasına başvurmak için daha fazla beklemeyin.

 

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here