Özel Hastane Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

0
78
Özel Hastane Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?
Özel Hastane Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Özel Hastane Ayakta Tedavi Teminatı Nedir? | Özel sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanmak isteyenler için Özel Hastanelerdeki ayakta tedavi teminatı nedir sorusunun cevaplarını sıralıyoruz. Özel hastanede tedavi görmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Diğer yandan sağlık işlemlerini yaptırmada zaman kaybetmek istemeyenler de tercihlerini poliçe kapsamlarına ayakta tedavi teminatını ekleterek genişletiyor.

Özel sağlık kuruluşlarında alınacak hizmetin çerçevesi poliçeyle çizilirken, ayakta tedavi ve yatarak tedavi seçeneklerinin içerikleri ve kapsadıkları hizmet alanları sigorta yaptıracak kişiler tarafından merak ediliyor.

Özel Hastane Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Yaşadığı sağlık sorunlarında çağdaş tedavi hizmetlerinden yararlanmak için hastane, doktor, eczane ve tedavi seçeneklerini maddi detaylara takılı kalmadan seçmek isteyenler, poliçelerindeki yatarak tedavi kapsamını ayakta tedavi limitiyle zenginleştirebilirler.

Ayakta ve Yatarak Tedavi Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Pek çok özel sigorta poliçesinde ayakta tedavi tek başına satın alınamazken yatarak tedavi hizmetleri tek başına alınabilir. Hastalığı tedavisi için poliçe sahibinin hastaneye yatmasını ve herhangi bir cerrahi müdahaleye maruz kalmasını gerektiren bir durum olması halinde limitler yatarak tedavi kapsamında karşılanır.

Ayakta tedavi teminatının kullanıldığı alanlar ise kısaca yatarak tedavinin gerekli olmadığı zaman kullanılır. Belirlenmiş genel ve özel şartlar dâhilinde yapılan harcamalar arasında en sık karşılaşılanlar; muayene, tahlil veya röntgen talebi, fizik tedavi, koruyucu hekimlik, aşı masrafları ve ilaç kullanımı olarak sayılabilir.

Katılım Ücretlerini Göz Önünde Bulundurun

Özel Hastane Ayakta tedavi teminatı nedir hususunda değinilmesi gereken bir diğer konuda katılım ücretidir. Sektörde hizmet veren farklı kurum ve kuruluşlarda bu oran poliçe kapsamında belirlenir. Bu aşamada ayakta tedavi poliçesi kapsamında kalan harcamaların bir kısmı poliçe sahibi tarafından karşılanır.

Genel olarak bakıldığı zaman bu oran %80 kurumu ve %20’de sigortalanan tarafından karşılanmaktadır. Ayakta tedavi kapsamında kalan durumlarda gerekli tetkikler eksiksiz bir şekilde yapılır.

Sigorta Destek Hattı İle 7/24 Kesintisiz Hizmet

Özel sağlık sigortaları kendi sağlığının yanı sıra sevdiklerinin sağlığını da önemseyen bireyler tarafından en önemli yardımcı destek olarak görülür. Ciddi masraflara ve uzun tedavi sürelerine neden olan rahatsızlıklarda sigortalı olmak kişinin kendini güvence altına almış olması anlamına gelir.

Bireysel taleplerin yanı sıra aile boyu sigortalılık kapsamında teminat limitlerine göre ödenecek primler, belirlenmiş kurumlarda geçerlidir. Özel sağlık sigortası yaptıran kişiler, anlaşmalı hastanelerde daha hızlı, kaliteli ve güvenli hizmet alırken yapacakları masraflar sigortası olmayan kişilerle karşılaştırıldığı zaman ciddi anlamda azdır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here