Online Sigorta Nedir Faydaları Nelerdir ?

0
103
online-sigorta-nedir-faydalari-nelerdir

Online Sigorta Nedir Faydaları Nelerdir ?| Alım aşamasında kolaylık sunan Online Sigorta Nedir, Faydaları Nelerdir konusu hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Sigorta şirketleri, sigorta poliçesi satın almak isteyen müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak için resmi internet sitelerinden ürünlerle ilgili detaylı bilgiler yayınlamaktadır. Bu hizmet, online sigorta olarak adlandırılır.

Online Sigorta Nedir, Faydaları Nelerdir?

Online sigorta, müşterilerin ihtiyaç duyduğu sigorta türlerini karşılaştırıp, kendilerine en uygun olanı seçmelerine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda online verilen hizmet sayesinde aynı ürünü daha düşük bir primle satın almalarına olanak verir. Online sigorta sadece poliçe satışı ile sınırlı değildir, aynı zamanda hızlı ve yetkili bir hizmet kanalıdır.

Poliçe sahibi, poliçe belgesini veya broşürünü indirmek, online olarak anında sigorta teklifleri almak, online olarak yenilemek, talep edildiğinde hak iddia etmek gibi online hizmetler için kullanabilir. Piyasada mevcut bulunan ve en çok satan online sigorta ürünlerinden bazıları şunlardır: Hayat sigortası, sağlık sigortası (Mediclaim), araba sigortası, seyahat sigortası.

Online Sigorta Faydaları Nelerdir?

  • Kolaylık: Sigorta şirketlerinin online sundukları teklifler ile müşteriler, evlerinde bile rahatlıkla sigorta alabilirler. Sigorta almak isteyen bireyler sigorta şirketinin resmi internet sitelerini ziyaret ederek tüm ayrıntıları inceleyebilir.
  • Hızlı ve Güvenli: Online sigorta satın almak, sigorta almanın oldukça hızlı ve güvenli bir yoludur. Dünyanın her bir yerinde sigorta şirketlerinin internet siteleri ziyaret edilerbilir ve uygun görülen poliçe satın alınabilir. Sigorta şirketlerinin mesai saatleri bittikten sonra bile sigorta poliçesi satın almak için internet sitelerinden faydalanılabilir.
  • Daha ucuz: Rekabetçi sigorta şirketleri, kurumsal şirketlerden daha ucuz bir poliçe sunarak kendi online poliçelerini satmanın yoluna gitmektedir. Bu fark bazı durumlarda % 30-40’a ulaşabilir. Bunun nedeni, online sigorta satın alma işlemlerinin sigorta şirketi ile müşteri arasında gerçekleşmesidir. Müşteriler online sigorta ile aracı kurumun veya acentenin komisyonunu, evrak masraflarını ödemek zorunda kalmamaktadır.

Online Sigorta Karşılaştırma

  • Karşılaştırma: Bazı online internet siteleri, birden fazla sigorta şirketinin poliçe şartlarını ve fiyatlarını karşılaştırmaya olanak verir. Online sigorta satan web sitesi sayısı arttıkça, müşterilerin pazarda bulunan farklı sigorta poliçelerini gözden geçirerek doğru kararı almasına yardımcı olur.
  • Poliçe ve Kullanıcı Yorumu İncelemeleri: Müşteriler sigorta poliçesinin ayrıntılarını online olarak elde edebilirler. Mevcut poliçe sahipleri ile sigorta uzmanlarının önerileri alınarak doğru poliçeyi seçmek mümkün olmaktadır.
  • Online Sigorta Talepleri: Online sigorta şirketlerinin çoğu, müşterilerinin sigorta taleplerini online olarak yapmalarına imkan verir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here