Mayonezle Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

0
72

Mayonezle Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?| Saçlarına bakım yapmak isteyenler artık kimyasal ürünler yerine doğal ürünleri kullanmaya yönelmektedir. Özellikle saçlarının geç uzamasından yakınanlar için mayonez ile saç bakımı çok faydalı olmaktadır. Saç bakımı yapmak için çok pahalı bakımlar uygulanmasına gerek kalmamaktadır. İçeriğinde bulunan yumurta sayesinde mayonezin saça faydaları çok fazladır.

Hem hazırlaması hem de uygulaması çok kolay olan bir bakımdır. Saçları nemlendiren ve güzelleşmesini sağlayan bu yöntem birçok insanın tercih ettiği yöntem olmaktadır. Saçınızı birkaç hafta içinde gözle görülür bir şekilde uzatmak istiyorsanız eğer mutlaka mayonez ile saç bakımını denemelisiniz. Saçınızın hemen uzamasını istiyorsanız eğer mutlaka bir mayonez saç bakım maskesi yapmanız gerekmektedir. Günümüzde birçok kadın tarafından mayonezin saçlara kullanımı faydalı olduğu için tercih edilmektedir.

Mayonezle Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Mayonez saçı derinlemesine besleyerek nemlenmesini sağlar, bu nedenle yıpranmış ve kuru saçların güçlenmesini sağlamaktadır. Saç üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturması sebebi ile güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır. Saç şekillendirici olarak kullanılan ürünlerin kimyasal katkılarından da korumaktadır. Saçı kurutan bu kimyasal ürünler mayonez sayesinde yeniden nemlenmektedir. Sağlıklı pH dengesine ulaşmasını sağlayan mayonez saçların daha dolgun görünüme kavuşmasını başarmaktadır. Daha dolgun ve daha parlak saçlara kavuşanlar daha mutlu olmaktadır. Mayonezin içinde bulunan yumurta ve sirke yıpranmış saçların yeniden hayata tutunmasını sağlamaktadır. Hem pratik hem de ucuz olan bu saç bakım maskesini hemen uygulayabilirsiniz.

Bilinen herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı mayonez ile saç bakımı yapmak için öncelikle maskenizi hazırlamalısınız. Bunun için gerekli olan malzemeler 3 yada 4 yemek kaşığı mayonez, 1 adet yumurta ve 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı şeklindedir. Oda sıcaklığında olan mayonezin içine yumurtayı kırın. Daha sonra yavaş yavaş karıştırarak zeytinyağını ekleyin. Karışımınız hazır olduktan sonra saçlarınıza uygulamadan önce saçlarınızı nemlendirmeniz gerekmektedir. Saç köklerinden başlayarak saç uçlarına doğru uygulamanız gerekmektedir.

Parmaklarınız ile masaj yaparak saçlarınıza yedirdiğiniz mayonez karışımı işleminiz bittikten sonra bone ile 2 saat boyunca saçlarınızda bekletiniz. 2 saat süre dolduktan sonra saçlarınızı ılık su ile yıkamalısınız. Ayda bir defa bu maskeyi uygulayarak saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde saçlarınız çok daha parlak ve canlı olacaktır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here