Kırmızı Elma Zayıflatır Mı?

0
181

Kırmızı Elma Zayıflatır Mı?| Kilo vermek isteyenlerin merak ettiği bir sorudur, “kırmızı elma zayıflatır mı?” sorusu. Her şeyden önce bilinmelidir ki ister kırmızı olsun ister yeşil olsun elma sağlıklı bir meyvedir. Diğer vitamin ve besin türlerinden de yeterince alındığı sürece elmanın kilo vermeye katkısı yadsınamaz. Ancak tek başına kırmızı elmanın kilo verdirmeye yönelik bir etkisi bulunmuyor. Elma, sadece gündelik öğünlerin bir parçası olarak tercih edilebilir. Örneğin her gün gece yatarken elma yemek insan sağlığı için yararlı olabileceği gibi aşırıya gidilmesi durumunda tam tersine bir zarar durumu oluşturacak. Çünkü vücudun alabileceği bir C vitamini miktarı vardır. Eğer vücut, gerekenden fazla C vitamini alırsa hem bunların bir yararı olmaz hem de insan sağlığı için zararlı hastalıklar kişide cereyan edebilir.

Günlük Kaç Elma Yenilebilir?

Hiçbir besin sağlıklı olduğu için çok fazla tüketilmemelidir. İnternette elmanın sağlıklı ve kilo verdirmeye yardımcı bir meyve olduğunu gören bazı kişiler, günlük 4-5 elma tüketiyor. Ancak uzmanlar tarafından genelde günlük 1, en fazla 2 veya 3 elma tüketilmesi önerilir. Genelde günlük 1 elma tüketmelisiniz ancak zaman zaman bu sayı 2’ye, çok çok nadir bir şekilde de 3’e çıkabilir. Buna rağmen siz her gün her gün çok sayıda elma tüketmeye devam ederseniz hem sağlığınızdan hem de vücut düzeninizden olabilirsiniz. Diyet alanında en önemli felsefe “Diyet, insanlara sağlıklı bir şekilde kilo verdirmektir.” mantığı göz önünde bulundurulduğunda sağlığınıza zarar verecek bir takım uygulamanın kilo vermek için yapılması mantıklı değildir ve bunun en büyük zararını siz yaşarsınız.

Yeşil Elma ya da Kırmızı Elma mı Zayıflatır mı?

Bazı diyet sitelerinde “Kilo vermek için en iyi elma kırmızı elmadır.” tarzı ifadeler yer “kırmızı elma zayıflatır mı?” sorusunun yanıtı olarak yer alır. Bu tür söylemler kesinlikle yanlış. Burada inisiyatif tamamıyla size kalmış. Eğer canınız o gün kırmızı elma istiyorsa veya evde yeşil elma yoksa kırmızı yiyin. Aynı şekilde evde kırmızı elmanız yoksa yeşil elma yiyin. Sonuçta iki türün de insan sağlığı için katkısı bilimsel çalışmalar katkısında araştırılıp kanıtlanmıştır. Biz insanlara düşen de ülkemizdeki bu iklim cennetini bir fırsat olarak bilerek onlarca farklı meyve çeşidinin hepsini yemektir. Son zamanlarda internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte internette asılsız içerikler paylaşan kaynakların sayısı da epey arttı. Bu yüzden özellikle insan sağlığını yakından ilgilendiren diyet konusunda adı bilinmeyen internet sitelerini kesinlikle referans almayın. Bunun yerine en gerçekçi yöntem, bir diyetisyen ile çalışmaktır. Çünkü diyetisyenler eşliğinde kişinin mevcut çalışma durumu, yaşam şartları ve fiziksel şartları göz önünde bulundurularak bir diyet programı oluşturulur ve bu diyet programında günün her öğününde elma önerilmez.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here