Kimler Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir ?

0
271
kimler-ozel-saglik-sigortasi-yaptirabilir

Kimler Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir ?| Sağlığınızı daha iyi şartlarda güvence almak istiyorsunuz; peki, Kimler Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir? Özel sağlık sigortası, yakınlarının ve kişinin kendi hastalıklarının masraflarını bütçesini sarsmadan karşılayabilmesini sağlamaktadır. Poliçenin içeriğine göre yurtiçi ve yurtdışında tüm sağlık sorunlarına karşı hazırlıklı olmayı vaat etmektedir.

Kimler Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Özel sağlık sigortalarında genel olarak bilinen 18-65 yaş sınırı farklı sigorta şirketleri bazında değişiklikler gösterebilmektedir. Artık yeni doğan bebekleri de kapsamakta olan sağlık sigortaları düzenlenmeye başlanmıştır. 56 ila 65 yaş üst sınır olarak belirlenebilmektedir. Bu kapsamda yaş sınırlarına uyumlu herkes ailesi veya kendisi için sağlık sigortası yaptırabilir. Sağlık sigortası için mutlaka detaylı ve açık şekilde sağlık beyanı verilmesi gerekmektedir.

Süresi nasıldır diye sorulacak olursa; genel sağlık sigortaları aksi belirtilmediği takdirde 1 yıl olmaktadır. Ömür boyu yenileme garantisi verildiğinde ise poliçeler yenilenmekte ve hizmet alımı devam etmektedir.

Primleri yaş ve cinsiyete göre belirleme yolu izleyen sigorta şirketlerinin, farklı prim ödeme bazları da bulunmaktadır. Her yaşa ayrı ödeme bazı bulunan şirketler de mevcuttur.

Sağlık Sigortası Avantajları Ve Kapsamı

Alınan pakete ve şirkete göre değişim göstermekle birlikte yatarak ve ayakta tedavi genel teminatları olmaktadır. Ek teminatlar olarak diş, yurtdışı, acil sağlık hizmetleri poliçelere eklenebilmektedir. Avantaj olarak ödenen primler vergi indiriminde kullanılabilmektedir.

Anlaşmalı sağlık kuruluşları öncelikle dikkat edilmesi gerekenlerden biridir. Paketlerde belirtilen limitlere göre laboratuar, tıp merkezleri, hastanelerden hizmet alınabilmektedir.

Bütçeye Uygun Sağlık Sigortası Seçmek

Kişinin hak ve taleplerini bilmesi, bütçesine uygun bir sağlık sigortası paketi seçebilmesi, poliçe sorgulama işlemlerini yapabilmesi ekstra fayda sağlamaktadır. Ömür boyu sağlık sigorta yenileme garantisi ile indirimler ve kampanyalar elde etmek mümkün olacaktır. Uzun yıllar sağlık sorunu yaşanmadığı takdirde fiyatlar düşecek, avantajlar artacaktır.

Kişinin kendisinin ve ailesinin sağlığının iyi bir sağlık sigortası ile korunması önemlidir bu sebepten sigorta şirketlerinin mali yapısı ve gücüne de mutlaka bakılmalıdır. Kimler Sağlık Sigortası Yaptırabilir sorusundan sonra en önemli soru elbette sağlık sigortalarının kapsama alanları ve avantajları nelerdir olacaktır.

  • İlaç
  • Tetkik
  • Cerrahi Müdahaleler
  • Hastane Giderleri
  1. karşılayan bir güvence olan sağlık sigortaları, kişilere diledikleri doktor ve hastaneden tedavi alma özgürlüğünü de sağlamaktadırlar.

Alınan tedaviler sonrasında yüksek meblağlar ile karşılaşmayı da önlemekle birlikte, zor zamanlarda kişilerin yardımcısı olmaktadırlar.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here