Kaskoda Ek Teminatlar Nelerdir ?

0
321
kaskoda-ek-teminatlar-nelerdir

Kaskoda Ek Teminatlar Nelerdir ?| Kasko poliçelerinde standart uygulamaların dışındaki Kaskoda Ek Teminatlar Nelerdir konusunu ve bilinmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz. Araç kullanıcıları için ister aracı sıfır ister ikinci el eski yıllara ait bir araç olsun, kasko yaptırmanın önemi oldukça büyüktür.

Bunun nedeni; özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler için olası bir trafik kazası durumunda, karşı tarafın hasarını trafik sigortası karşılarken, kişinin kendi aracının hasarını kasko karşılamaktadır. Herhangi bir sigorta şirketinden kasko yaptırdığınız zaman, sigorta şirketinin kasko poliçesinin yanında sunduğu ve paket halinde satılan teminatlar bulunmaktadır.

Bununla beraber araç sahipleri de dilerlerse farklı ek teminatlardan da uygun fiyatlara yararlanabilmektedirler.

Kaskoda Ek Teminatlar Nelerdir?

Araç sahiplerine sunulan Kaskoda Ek Teminatlar Nelerdir? Bu konu hakkındaki tüm detaylar kısa şu şekilde özetlenebilmektedir.

Ferdi Kaza Teminatı

Ferdi kaza teminatı, herhangi bir kaza durumunda aracın sigorta şirketi tarafından korunmasının yanı sıra sigorta şirketinin araç içerisinde bulunan kişilerin sakatlandığı durumda kişilere, herhangi bir vefat durumunda ise kişinin vasilerine tazminat ödemek zorunda bırakılması durumunu ifade etmektedir.

Ferdi Kaza Deprem Teminatı

Tıpkı ferdi kaza teminatında olduğu gibi, ferdi kaza deprem teminatı da araç seyir halinde iken olası bir deprem sonucunda araç içerisinde bulunan kişilerin sakatlanması durumunda, sigorta şirketi tarafından bizzat kişilerin kendisine, vefat durumunda ise kişilerin birinci dereceden vasilerine tazminat ödenmesi gerekmektedir.

Yardım Hizmet Paketi Teminatı

Sigorta şirketleri tarafından araç sahiplerine kasko poliçelerinin yanında ek olarak sunulan bir diğer teminat ise yardım hizmet paketi teminatıdır. Bu ek teminatın amacı herhangi bir elektriksel ya da mekanik bir arızadan ötürü aracın hareketsiz kalması ya da çalışmaması durumunda, hem araç hem de aracın içerisinde bulunan kişiler için yardım başlığı altında sigorta şirketi tarafından verilen hizmetlerin tamamını kapsamaktadır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı

Bu teminatın amacı herhangi bir trafik kazası sonucunda farklı araçlara, araçların içinde bulunan kişilere ya da dışarıdaki yayalara zarar vermeniz durumunda, tüm bu zararları tarafınızın karşılaması gerekmektedir.

Fakat eğer kasko poliçesinin içerisine ihtiyarı mali mesuliyet teminatı ekletir iseniz, bu durumda araçlar ya da kişilere verdiğiniz tüm zararları sizin adınıza kasko poliçesini yaptırdığınız sigorta şirketi ödemek ile yükümlü tutulmaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here