Erikli Yaylası

0
1712

Erikli Yaylası| Erikli Yaylası; Şehir yaşamından sıkılanlar, iş hayatından kaçmaya çalışanlar, trafikte hafta sonunu geçirmeyenler ortak noktası haline geldi hafta sonu kaçamakları. Yayla turu ise vazgeçilmez hafta sonu planları arasında ilk tercih olarak yerini korumaya devam ediyor.

Daha önce hiç yayla turu deneyiminiz oldu mu bilinmez; ancak biz Yalova Çınarcık’taki Erikli Yaylası’na göz koyuyoruz. Yayla denince aklımıza sırasıyla; serin sular, kuş cıvıltıları, bol oksijen, doğa, yeşilin her tonu, keşfedilecek yeni bitkiler, kamp, piknik, huzur ve eğlenceli deliyor.

Peki ya sizin aklınıza ne geliyor? Hazırsanız yayla turu serüvenimiz, Erikli’yi sizinle paylaşalım.

Erikli Yaylası’nda sınır yok

Kamp yapmak istiyor olabilirsiniz ya da sadece günü birlik doğanın tadını çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Erikli Yaylası’nda bulunan Kamp Alanı, Çifte Şelale, Dipsiz Göl ve Delmece Yaylası bütün bu isteklerinizi yerine getirebilir.

Çocuklu ailelerin ortak noktası, trekking sevdalılarının ise buluştuğu nokta ayrıca kamp severlerin vazgeçemediği Erikli Yaylası’nı keşfetmeye koyuluyoruz.

Erikli Yaylası

Her mevsim elverişlidir ancak en uygun zamanları ilkbahar ve sonbahar olan Erikli Yaylası, İstanbul’a ise 1,5 saat kadar uzaklıktadır.

Çocuklu ailelerin için muhteşem bir “Kamp Alanı” Erikli Yaylası

Erikli Yaylası’nın, yeşilin maviyle buluştuğu noktası olan Kamp Alanı, hem çocuklu ailelerin sevdiği bir bölge hem de kamp severlerin uğrak yeri. Çocuklar bu eşsiz alanda doğayla tanışma fırsatı elde edebiliyorlar. Düz yayla bölgesinde çocuklar için oyun alanı olmuş durumda. Yayla turu için çocuklarını da götürmek isterseniz Erikli Yaylası tam size göre.

Piknik mi yapmak istiyorsunuz? “Çifte Şelale” size göre

Çifte Şelale’de ister piknik yapın, isterseniz de geziye çıkın. Adının geldiği şelalelere ayaklarınızı suya sokun eğer cesaretiniz var ise buz gibi suya kendinizi bırakın. Bilmelisiniz ki yaz aylarında muhteşem bir yer halini alıyor. Şelalelerin soğuk suyu Çifte Şelale alanına klima etkisi sağlıyor.

 Huzur mu arıyorsunuz? Gelin “Dipsiz Göl”e 

Ormanla çevrilmiş sakin bir göl düşünün. Geziden sonra oturun ve dinlenin ya da kitabınızı da alın. Ne güzel cep telefonları da çekmiyor. Hafta sonu için başka bir şeye ihtiyaç var mı?

 “Delmece Yaylası”

Yeşil ama sonu olmayan bir yeşile sahip Delmece Yaylası. Alan düz ve engebesiz. Kampçılar bu sebeple çok seviyor burayı. Yayla turu için burası kamp sever arkadaş gruplarının ilk tercih ettiği bölge olmuş durumda.

Yayla turu planlarınız var ise Erikli Yaylası ile başlayabilir ya da ülkemizdeki başka güzel yayları da keşfetmeye başlayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here