Elma Zayıflatır mı?

0
138

Elma Zayıflatır mı?| Elma zayıflatır mı sorusunu yanıtlamadan önce, düzenli beslenme alışkanlığı nasıl olmalıdır bilmek gerekir. Vücudun acıktığı zaman alması gereken ilk besin türleri karbonhidrat veya protein ağırlıklı yiyeceklerdir. Buna rağmen siz sağlıklı olduğunu düşündüğünüz için acıktığınızda dahi elma yerseniz besin düzeninizi bozarsınız. Bunun yerine yemekten önce elma yemek gibi bir alışkanlık kazanırsanız hem daha sağlıklı bir hayata kavuşur, hem de ilerleyen yaşlarınızda da rahat edersiniz.

Aç Karnına Elma Zayıflatır Mı?

Aç karnına elma yemek kesinlikle ve kesinlikle zayıflatmaz. Elma tamamlayıcı ve C vitamini deposu olan bir meyvedir. Vücudun acıkınca temel ihtiyacı vitamin olmadığı için aç karnına elma yemenizin size tek katkısı C vitamini olacaktır. Bunun yerine yemekten önce elma yemek ve ardından sağlıklı bir yemek yemek hem siz hem de sağlığınız için yararlı olacaktır. Zaten sağlıklı bir şekilde yeterince beslenmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde bir süre sonra hem kendinizi daha iyi hissedeceksiniz hem de kilo verdiğinizi göreceksiniz. Bu yüzden zayıflamak için çaba göstermek yerine sağlıklı beslenmek için çaba gösterin.

Akşam Elma Zayıflatır mı yoksa Kilo mu Aldırır?

Akşam elma zayıflatır kilo aldırmaz. Aksine güzel bir alışkanlıktır ve günlük vitamin takviyesi sağlar. Ancak bu elmayı yatmadan hemen önce yemek yerine 1.5 – 2 saat öncesinde yemeniz gerekir. Zira bu durum diğer yemekler için de aynıdır. Akşam yetmeden önce bir şeyler yenmesi pek tavsiye edilmez. Ayrıca elmayı sabah yemek, öğleden sonra yemek veya akşam yemek arasında herhangi bir fark yoktur. Yine de aç karnına yemek veya yemekten önce yemek tavsiye edilir.

Elma Diyetiyle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Eğer elma diyetinden kastınız içinde elmanın bulunduğu bir diyet programı ise ve diyet programının tüm öğünleri dengeli ve düzenli bir şekilde planlandıysa elbette kilo vermeniz mümkün. Ancak sabah 1 elma, öğleden sonra 1 elma, akşam 2 elma gibi sadece elmaya odaklı bir elma diyetinden bahsediyorsanız böyle bir diyet yöntemi yoktur ve bu sağlığınıza zarardan başka hiçbir şey ifade etmez. İşin kötü yanı da eğer böyle bir diyet yöntemi uygularsanız kilo vermeniz sağlıklı gerçekleşmez. Sonuçta elma ağır kalorili bir besin olmadığı için belki kilo verebilirsiniz ancak vücut sağlığınızdan ciddi şeyler kaybetmeyi göze almanız gerekir.

Yeşil Elma Suyu ile Zayıflama Yöntemi Mantıklı Mıdır?

Halk arasında büyüklerimizin “vitamini kabuğunda” diye bir deyişi vardır ve bu söz kesinlikle doğrudur. Bu yüzden sadece elma için geçerli değil, kabuğuyla yenebilen diğer meyveleri meyve suyu veya nektar suyu şeklinde tüketmek yerine kabuğuyla yemek daha sağlıklıdır. Ancak bulunduğunuz yerde elma yerine elma suyuna daha kolay ulaşabileceğinizi düşünüyorsanız elbette ki yeşil elma suyu oldukça sağlıklıdır ve zayıflamanıza yardımcı olur. Yine de zayıflamaya olan katkısından dolayı fazla miktarda tüketmeniz pek önerilmez. Her şeyden yeterince, vücudunuzun istediği kadar ve sağlığınızı olumsuz etkilemeyecek şekilde tüketmek bilinmeyen ancak en çok işe yarayan zayıflama yöntemidir.

Elma Ne Kadar Tüketilmeli?

Bu sorunun cevabına en iyi cevap verebilecek kişi kendinizdir. Örneğin genelde günlük 1 elma yenmesi tavsiye edilir ancak kişi sadece kilo vermek için her gün elma yer ve bundan dolayı portakal yemezse bunun doğru bir miktar olduğu söylenemez. Bu yüzden günlük meyve tüketiminizi lütfen sadece elmaya odaklı yapmayın. Bir gün elma tüketiyorsanız diğer gün nar tüketin, portakal tüketin. İnsan sağlığı için en faydalısı tüm vitamin türlerinden yeterli düzeyde alınmasıdır. Bunu yapan kişiler hem hayatlarının ilerleyen zamanlarında da sağlıklı olurlar, hem de düzenli kilo verme alışkanlığını daha kolay bir şekilde kazanabilirler. Bu yüzden kafanızda bir sayı algısı oluşturup “Bugün 1 elma yemeliyim, bugün 2 elma yemeliyim” gibi planlamalara kesinlikle gitmeyin. O gün canınız hangi meyveyi yemek istiyorsa ondan yiyip bol bol, çeşit çeşit meyve tüketimine özen gösterin. Çünkü en az elma kadar sağlıklı, ülkemizde yetişen ve teminatı kolay olan pek çok meyve var.

Doğru Elma Seçimi Nasıl Yapılır?

Pazarlarda elma seçimi yaparken insanların büyük bir yanılgıya düştüğünü görüyoruz. Bir elmada çürük varsa veya hafif leke varsa müşteri o elmadan uzak duruyor. Genelde kıpkırmızı ve yüzeyi adeta cilalı gibi olan elmalar ise pazarda en fazla rağbet gören elmalar arasında. Oysa ki bir elmanın organik şartlar altında tamamıyla doğal bir şekilde yetiştirilmesi oldukça önemlidir. Gerekirse çürük elmayı, lekeli elmayı satın alın ve çürük bölgelerini temizleyerek o elmayı tüketin. Ayrıca eğer imkanınız varsa da kendi elmanızı kendiniz yetiştirin. Günümüzdeki tarımsal ilaçlama kullanımının son yıllarda çok fazla artmasından dolayı tamamıyla organik meyveler bulmak zor oluyor.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here