Cam Kırılması Durumunda Trafik Sigortası

0
450
cam-kirilmasi-durumunda-trafik-sigortasi

Cam Kırılması Durumunda Trafik Sigortası ne gibi avantajlar veya dezavantajlara neden olur? Aracı olan kişilerin yatırması zorunlu olan trafik sigortaları karşı taraflara verecek olan zararları güvence altına almaktadır. Yaptırılmış olan bu sigortayla kişilerin kusurları oranlarında karşı tarafta oluşmuş olan hasarlar karşılanmaktadır.

Kişilerin araç aldığı gibi yapması gereken bir sigorta zorunlu trafik sigortasıdır. Araçlar bu sigorta olmadan trafiğe çıkamaz.

Trafik Sigortaları Cam Hasarını Karşılıyor mu?

Araçlar da hasara sebep olabilecek olan riskler yalnızca trafik kazaları ile olmamaktadır. Park halinde bulunan araçlar bile hasar görebilmektedir. Araçların camlarının çeşitli nedenlerden kırılması çok karşılaşılan bir durum haline gelmiştir.

Bu risklerin olması halinde, kaskosu olmayan araç sahipleri, bir masraf ile karşılaşmaktadır. Kaskolardan farklı olarak karşı taraflara verilen zararlar da güvence sağlamakta olan zorunlu trafik sigortaları küçük hasarları karşılamamaktadır. Fakat son zamanlarda sigorta şirketleri yeni uygulamaları ile trafik sigorta kapsamını genişletmektedir.

Kaskosu olmayanlara sunulmuş olan imkânlar ile ek teminatlar satın alınabilmektedir. Trafik sigortasının kapsamlarını arttıran uygulamalar da araçların camlarının kırılmasına karşı geliştirilmiş olan sigorta paketleri vardır. Bu paketler ekstra teminatlar sağlamaktadır. Bu teminatlar ile cam kırılması durumunda trafik sigortası hasarı karşılamaktadır.

Kazaya Karışmadan Oluşan Hasarları Sigorta Karşılar mı?

Araçtan bir şey çalınması halinde genel olarak araçların camları kırılarak, hırsızlık yapılmaktadır. Araçların üstüne park sırasında ya da seyir halinde herhangi bir şey düşebilir. Bu da camlarda hasarlara sebep olmaktadır. Yolculuk sırasında yoldan sıçramış olan bir taş bile aracın camına hasar verebilir. Normal dışındaki iklim olayları sayısı her gün daha da artmaktadır.

  • Cam kırılması ile karşılaşıldığı zaman bu hasarın kısa zaman içinde yapılması gerekir
  • Kırık olan camlar aracı kullanmaya da engel olabilir
  • Cam kırılması olayına her zaman hazırlıklı olmak gerekir

Cam Kırılmasında Durumunda Trafik Sigortası

Cam Kırılmasında Durumunda Trafik Sigortası, camlarda oluşabilecek olan hasarlara karşılık ek teminatlar sunmaktadır. Trafik sigortalarına ek olarak alınan sigorta paketi hizmetini sunmakta olan şirketleri tercih edilir ise cam kırılmaları güvence altına alınır.

Genel olarak bir yıl içinde, belli bir sayı da cam hasarlarını karşılamakta olan cam kırılması sigortası oldukça ilgi görmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here