Blog Yazarak Para Kazanma

0
80
blog-yazarak-para-kazanma

Blog Yazarak Para Kazanma| İnternet oldukça geniş bir dünya. Günde milyonlarca hatta milyarlarca insan bu dünya içerisinde sürekli olarak geziniyor. Anlık etkileşimin en üst düzeyde oldu bu dünyada bir blog istesi açmak iyi bir gelir getirebilir. Bu siteyi bir durak olarak düşünebilirsiniz. Buraya gezintileri sırasında uğrayan insanlar size birçok farklı şekilde para kazandırabilir. Bununla beraber sizde sitenizi daha işlevsel hale getirerek daha çok kişinin sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanma toplum tarafından geçmişte çok önemsenmeyen bir konu olsa bile günümüzde birçok kişinin gelir ve uğraş kaynağı olmuş durumda. Kişiler bloglarına ciddi emekler vererek para kazanmak için çabalıyorlar. Elbette bu işi yapanların söylediği üzere bu işi sadece para için yapmak bir süre sonra sizi verimsiz hale getirebilir. İnternet oldukça hızlı gelişmelerin yaşandığı bir platform bu gelişmelere yetişmek için hevesli ve atik olmanız gerekiyor. Sevmediğiniz bir işte ise bir süre sonra ilk olarak bu iki özelliğinizi kaybedeceğinizi unutmayın.

Bu işi yapmaya karar vermişseniz ilk olarak yapmanız gereken ne tür bir blog sitesi açacağınız olmalıdır. Örneğin bir sağlık blogunun tıklama başı kazançları daha yüksek iken bir ürün tanıtımını yapabileceğiniz sitelerin ise size satış ortaklığı yolu ile kazanç getireceğini unutmayın. Ek olarak genel olarak açılan blogların tıklama başı kazançları düşük olmuş olsa bile daha fazla kişinin bu sitelere girdiğini unutmayın.

 

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Ne Yapabilirim?

 

1.) Yukarıda belirttiğimiz üzere bir alan adı belirlenmeniz ve sitenizi açmanız gerekir.:
2.) Sitenin tasarımını ve diğer tüm ayarlarını özenle yapmanız gerekir. Bu konuda yetersiz kalacağınızı düşünüyorsanız profesyonel destek almanız gerekir.
3.) Sitenize düzenli içerik girmeniz veya içerik satın almanız gerekir. Kopya içeriklerle başarılı olma şansınız yoktur.  Google kopya içerikler olan siteleri üst sıralara çıkarmamaktadır.
4.) Düzenli olarak içerik girip siteniz belli miktarda bir kitleye ulaştıktan sonra kazanç yolunu seçmeniz gerekir.
5.) Kazanç yolu seçerken sitenizden beklentilerinizi ve site politikalarınızı mutlaka sıkı düşünmelisiniz.

 

Blog Sahipleri Nerelerden Para Kazanıyor?

 

1.) Satış OrtaklığıBu tarz bir geliri elde etmeniz için sitenizin belirli bir alan adına hizmet vermesi gerekir. Örneğin silek ilaçları, çanta süsleri, bir hastalığa yönelik, kumanda sitesi gibi siteler bunlara bir örnek olabilir. Bu sitelerde amaç dar bir alanda hizmet vermenize rağmen sizin sitenize giren kişilere sitenizde bulunan ürünü veya linki satmak olmaktadır. Bu kişiler bu linke tıklayarak size önemli bir kazanç getirebilir. Niche blog dediğimiz bu bloglar tık başına gelen fazla paralar ile gelir sağlamaktadır. Aynı şekilde bir satıcıyla anlaşıp sitenize eklediğiniz linkten yapılan satışlar için gelir elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığı yaparak para kazanma yöntemleri elbette saymakla bitmeyecek kadar fazla. Bir diğer yöntem olarak bir yerel mağaza ile anlaşıp açtığınız blogtan bu ürünlerin tanıtımını yapabilir ve satış yapabilirsiniz. Ek olarak bir alanda uzmanlığınız ile ilgili bir süre blogtan yayın yaptıktan sonra bu uzmanlıktan faydalanmak isteyen kişilere hizmet sunabilirsiniz. Bu yöntem eğer kendinize güvendiğiniz ve toplumun ihtiyacı olan bir konuda hizmet verebiliyorsanız size oldukça iyi gelirler getirecektir.


2.) Adsense İle Blog Geliri KazanmakAdsense ile para kazanmak blog açan kişilerin çoğu zaman ilk hedefi olmaktadır. Adsense sitelerin kategorilerine göre reklamlar yerleştirmesini sağlayarak tık başına kazanç sağlayan google’e bağlı bir kuruluştur. Dünyada en büyük reklam hacmine sahip olan Adsense gelirleri ile birçok blog sahibinin geçindiğini söylemek gerekiyor.

Adsense gelirleri tık başına gelen düşük kazançlar nedeni ile kimilerine ilk başta az gözüküyor olsa bile siteye uğrayan kişilerin hızla artması ile oldukça ciddi bir gelir kaynağına dönüşüyor. Bu nedenle sitenizi açıktan sonra adsense ile gelir sağlamak istiyorsanız adsense politikaları hakkında oldukça kapsamlı bir bilgiye sahip olmanız gerekir. Aksi taktirde adsense hesabınız banlanacak ve geliri adsense üzerinden edemeyeceksiniz.
Adsense politikaları bir sitenin duruşu konusunda oldukça geniş fikirler belirtir. Bu nedenle birçok kişi adsense yerine başka reklam platformlarını kullansa bile bu platformların adsense kadar itibarlı olma şansı yoktur.
Adsense ile para kazanmak için yapmanız gereken şey elbette diğer yöntemlerde de zaman zaman belirttiğimiz gibi sabırlı bir şekilde blogunuzu devam ettirmeniz olacaktır. İlk başlarda oldukça düşük olan veya hiç olmayan kazancınız zamanla artacaktır.


3.) Reklam Alarak Para Kazanmak

Sitelerinize reklam almak her zaman iyi bir kazanç yöntemi. Başka blog sahipleri özellikle size benzer alanlarda hizmet veren kişiler sitenize reklam vermek isteyecektir. Bu nedenle bu kişilerin size ulaşabileceği forumlarda ve diğer platformlarda bulunmanız ve sitenizi tanıtmanız sizin için önemlidir. Reklam ücretlerini sitenizin hitlerine ve geri dönüş oranlarına göre karar verebilirsiniz. Aynı zamanda sitenizin kalitesini devam ettirmek adına tanıtım yazısı satabilirsiniz. Tanıtım yazılarını kendiniz yazarak reklam vermek isteyenlerden bu hizmet için ekstra ücret alabilirsiniz.

Tanıtım yazıları ve reklam alarak para kazanmak adsense gelirinin yanına eklenecek güzel bir ek gelir olabilir. Bu şekilde yaklaşık 200-700 lira arası bir geliri orta hitli bir sitede sağlayabilirsiniz. Elbette burada kişilerin sizin sitenizden aldığı dönüt önemli olmaktadır. Dönüş sayısı fazla oldukça daha fazla kişi sizden reklam almak isteyecektir.

Blog yazarak para kazanma yazımızda sizin için birçok detayı inceledik. Daha farklı para kazanma biçimleri için yine sitemizde bulunan yazıları mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Ek bir gelir sağlamak istiyorsanız size anlattığımız yöntemlerle birçok yönden ek gelir veya devamlı sabit kazanç elde edebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here