Bilmeniz Gereken Pratik Mutfak Bilgileri

0
138

Bilmeniz Gereken Pratik Mutfak Bilgileri| Bilmeniz Gereken Pratik Mutfak Bilgileri; Mutfakta pratiklik önemlidir. Hızlı çözümler yemek yaparken işinizi çok kolaylaştırır. Size sayacaklarımız emin olun mutfakta çok işinizi görecek. Pratik mutfak bilgileri sayesinde de birçok kişiye mutfağın efendisi olduğunuzu gösterin.

Bilmeniz Gereken Pratik Mutfak Bilgileri

Yumurtanın bayat olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bir bardağa oda sıcaklığında su doldurun. Ardından yumurtayı suyun içine yavaşça bırakın.

  • Yumurta dibe batıyorsa, TAZE.
  • Yumurta su yüzeyine doğru çıkıyorsa, BAYAT.

Tavuk ya da et suları uzun süre nasıl saklanır?

Yemek yapmayı sevenler bilir. Pilavın tadı en iyi tavuk ya da et suyu ile elde edilir. Fakat saklama koşullarını bilmiyorsanız, tavuk ya da et suyunu birkaç gün içerisinde kullanmanız gerekir. Size yazacağımız küçük bir detay ile bundan sonra tavuk ya da et suyunu uzun süre saklayabileceksiniz.

Küp buzluğunuzu önce güzelce yıkayın ve kurulayın. Tavuk ya da et suyunun kullanamadığınız ve saklamak istediğiniz bölümünü yavaşça küp buzluğa dökün ve ardından buzdolabınızın deep-freeze kısmına yerleştirin.

Dilediğiniz zaman yemeğinize atarak tavuk ya da et suyunuzu değerlendirebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken Pratik Mutfak Bilgileri

Domates ya da biber salçaları nasıl saklanır?

Domates ya da biber salça konserveleri açılır açılmaz üst kısımlarından küflenmeye başlar. Bunu önlemenin çok basit bir yolu var aslında.

Salçanızın üst kısmına zeytinyağı ya da ay çiçek yağı dökün. Bu şekilde salça konservenizi buzdolabında rahatlıkla küflenmeden saklayabilirsiniz.

Tencerenin taşması nasıl önlenir?

Ocakta tencereyi unutanlardan mısınız? Kapağı açık tencerenin üstüne bir tahta kaşığını ters şekilde tencerenin tam ortasında koyun. Böylelikle tencerenizdeki kaynayan su taşmayacak.

Bilmeniz Gereken Pratik Mutfak Bilgileri, Ekmeğin parçalanması nasıl engellenir?

Birçok kişi ekmeği üst kısmı üstte olacak şekilde dilimlemeye çalışıyor. Aslında bu yanlış bir yöntem. Ekmeğin arka kısmı üstte olacak şekilde ekmeği dilimlemeye çalışırsanız, ekmeğin parçalanmasını da engellersiniz.

Muzun kararması nasıl önlenir?

En güzel ve tokluk hissi uyandıran muzların kararmasını çok basit bir yöntem ile önleyebilirsiniz. Muzları birbirinden ayırın ve uçlarını plastik bir poşetle sarın.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here