Avrupa’da Gezilecek Yerler

0
1504

Avrupa’da Gezilecek Yerler|Avrupa’da Gezilecek Yerler; bu İlk Beş Ülkeyi Avrupa’da Mutlaka Görmelisiniz. Ülkemize çok yakın Avrupa’nın eşsiz güzelliklerini görmeye başlayacağınız noktaları sıralıyoruz. Her gördüğünüz noktaya hayran kalacak ve tekrar gitmek isteyeceksiniz. Her ne kadar Avrupa Kıtası’ndaki ülkeler kültür olarak birbirlerine çok benzeseler de mimarileri ve tarihleri açısından şehirlerinin dokuları birbirinden apayrı. Şimdi hazırsanız Avrupa’da görülmesi gereken ülkeler listemizi yazmaya başlıyoruz.

Avrupa’da Gezilecek Yerler

  • İtalya

Özellikle Roma’ya bir hafta ayırsanız yeridir. Yürümekle yorulacaksınız; ancak şehri bitiremeyeceksiniz. Tarihi dokusuyla sizi hayran bırakmaya aday bir şehirdir Roma.

Venedik. Bir giden hayatın boyunca en az bir kere daha gider derlermiş Venedik için. Venedik’i, şehir küresel ısınmaya yenilmeden gidip görün.

Floransa, yemekleriyle ünlü. İtalya’nın en meşhur yemeklerinin tatlarına bakmadan dönmeyin.

Trenle seyahat İtalya genelinde özellikle turistlere büyük kolaylık sağlar. Siz de bir haftalık İtalya turu planlayabilirsiniz ve bu üç güzel İtalya şehrini görebilirsiniz.

  • İspanya

Barcelona’da deniz, kum ve Sangaria’nın tadına varın ve La Rambla Caddesi’nde turlayın, Park Güell’de vakit geçirin. Yaz aylarında çok sıcak bir şehirdir; ama tam da yaz mevsiminin merkezidir. Eminiz, Gaudi’nin eşsiz eserlerinde saatler geçireceksiniz.

Peki Barcelona’dan Madrid’e geçmeyi düşünmez misiniz? Tren ile yaklaşık 2,5 saat. Madrid Barcelona’ya göre biraz daha sakin ve derli toplu bir şehirdir. Barcelona’ya gitmişken de üç gün Madrid’e de zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Almanya

Düzenin ve sakinliğin merkezi Münih’i merak ettiniz mi? Bir English Garden parkları var ki, alın kitabınızı elinize ve gidin English Garden’a. Münih kış mevsimlerinde epey soğuk. Siz siz olun yaz mevsiminde Münih’i ziyaret edin. Unutmadan söyleyelim, English Garden’ın en sonunda akan derede sörfçülerinde etkinliklerini izlemeye doyamayacaksınız.

  • Polonya

Varşova’ya gidin. İspanya ve İtalya’nın tersi bir kültür ile tanışın. Doğu blok ülkesi Polonya’nın insanı İtalya ve İspanya’nın Akdeniz insanına nazaran daha farklıdır. Bunu siz de fark edeceksiniz.

  • Hollanda

Amsterdam, küçük ama şirin bir şehirdir. Bisiklet kiralayın ve şehri öyle dolaşın. Kanalları boyunca yürüyün ve mutlaka Dam Meydanı, Red Light District, Van Gogh Müzesi ve Voldel Park için de zaman ayırın.

İlk beş ülkeyi sıraladık. Elbette Avrupa’da görülmesi gereken ülkeler listesini çok daha fazla uzatabiliriz. Eğer nereden başlayacağınızı ya da gideceğiniz ülkede nereleri görmeniz gerektiği hakkında herhangi bir fikriniz yok ise mutlaka gitmeden önce bir seyahat acentesi ile görüşün. Size en uygun şekilde bir tur planı hazırlayabilirler. Unutmadan belirtelim. Her şehrin havalimanından gittiğiniz şehre ait metro hatlarının ve şehrin turistik mekanlarının yer aldığı kitapçıklardan ücretsiz edinin. Şehri dolaşırken yardımcınız olacaktır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here